Best Western Hotels
  • Best Western Rewards Hesabım
  • Rezervasyonum


 

izmir1Izmir2

Türkiye'nin üçüncü büyük metropolü olan fuarlar ve kongreler merkezi İzmir, ticaret ve sanayi ile bütünleşmiş çağdaş bir liman kentidir. İzmir'in batısında renkli denizi, plajları ve termal merkezleriyle Çeşme Yarımadası uzanır.

 

Eserler ve Muzeler 

 

Efes 

M.Ö. 1050 yıllarında Yunanistan'dan gelen göçmenlerin de yaşamaya başladığı liman kenti Efes, M.Ö. 560 yılında Artemis Tapınağı çevresine taşınmıştır. Bugün gezilen Efes ise Büyük İskender'in generallerinden Lysimakhos tarafından M.Ö. 300 yıllarında kurulmuştur.    

Meryem Ana Evi 

Efes antik kentin üst kapısının yanından geçilerek çıkılan Meryem Ana ören yerinde, küçük bir Bizans Kilisesi bulunmaktadır. Burada İsa Peygamber’in annesi Meryem’in yaşadığına ve öldüğüne inanılır. Hristiyanlar yanında Müslümanlarca da kutsal sayılır ve ziyaret edilir, hastalara şifa aranır, adaklar adanır. Kilise’nin Meryem Ana adını alması 431 yılında Efes’te toplanan Ekümenik Meclis’in Meryem’in İsa’yı Tanrı’nın oğlu olarak doğurduğuna karar vermesi iledir. 

Pamukkale ( Hierapolis) 

Pamukkale; beyazlığıyla ünlü eşsiz güzellikteki travertenleri ve Antik Hierapolis Kentinin sahip olduğu tarihi değerleri ile UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınmıştır. Dünyanın 8. harikası olarak nitelendirilen Pamukkale; pamuksu görünümü ile eşsiz bir seyir zevki sunar. 

Best Western Hotel Konak

bwkonak

Best Western Hotel Konak, muhteşem İzmir Körfezi manzarasına sahip seçkin bir oteldir. Sizleri eski Ege uygarlıklarının yerleşme yeri olmuş bir şehre davet etmekten mutluluk duymaktayız. Best Western Hotel Konak’ta tipik Türk konukseverliğinin sağladığı rahatlıkta yaşamanın ayrıcalığını hissedeceksiniz..

Doluluk Durumu icin Tiklayin