Best Western Hotels
  • Best Western Rewards Hesabım
  • Rezervasyonum


 

istanbul1istanbul4istanbul3istanbul4istanbul5istanbul66istanbul7istanbul8istanbul9


Sadece Türkiye'nin değil dünyanın seçkin kentlerinden birisi olan İstanbul aynı zamanda iki kıtanın birleştiği tek şehirdir. Tarihin en gizemli mirası, kültürler başkenti olmasıyla birlikte dünyanın en büyük açık hava müzesidir.
Birkaç günlük bir zaman diliminde İstanbul'a doymak mümkün değildir. O sebeple size ilgi alanınıza ve zamanınıza göre bir program yapmanızı tavsiye ederiz.


GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER


 
Ayasofya

 

Bizans mimarisinin başyapıtı ve sanat tarihi uzmanlarının birçoğuna göre dünyanın 8. harikası olarak görülmektedir. Altıncı yüzyıldan beri varlığını sürdürebilen ilk ve tek yapıttır. Istanbul seyahati esnasında kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bir eserdir.

 

Topkapı Sarayı


3 kıtaya 6 yüzyıl boyunca hükmetmiş Osmanlı Hanedanlığının muhteşem sarayı, muhakkak ziyaret edilmesi gereken bir yerdir.

 

Sultanahmed Camii


Hipodrom yakınlarında bulunan cami Ayasofya'nın karşısında kalmaktadır. 17. yy' ın ilk çeyreginde inşa edilmiştir. Turkuaz rengine ismini veren çinileri ile ünlüdür bu sebeple Mavi Camii olarakta bilinir.

 

Hipodrom (At Meydanı)


100.000 seyirci kapasiteli Hipodrom tarih boyunca politik mücadelelere ve isyanlara sahne olmuş tarihi bir meydandır. Şimdi ise bu sahneden geriye 3 sütun ve bir çeşme kalmıştır.  

 

Yerebatan Sarnıcı


Bizans döneminde şehrin su ihtiyacını karşılamak için inşa edilmiştir. Yapımında kullanılan 336 kolon; Anadolu ve Mezopotomya'dan özel olarak getirtilmiştir. Tarihi yarımadada halen en çok ziyaret edilen yerlerin başında bulunmaktadır.


 
Süleymaniye Camii

 

Büyük bir külliye ile birlikte inşa edilen Muhteşem Süleyman'ın camisi, dünyanın en buyük mimari dehaları arasında gösterilen Mimar Sinan' ın başyapıtıdır.  16.yy' da inşa edilmiştir ve klasik Osmanlı mimarisinin en belirgin özelliklerini taşımaktadır.  

 

İstanbul Boğazı Ve Dolmabahçe Sarayı

 

İstanbul Boğazı, Karadeniz ve Marmara denizini birbirine bağlayan 36 kilometrelik bir su yoludur. Her iki yanında bulunan kasırlar, hisarlar, yalılar, saraylarla doyumsuz bir manzaraya ve güzelliğe sahiptir. Onbeşinci yüzyılda inşa edilen Dolmabahçe sarayı son donem Osmanlı Mimarisinin en önemli eserleri arasında gösterilmektedir. Yağlı Boya tabloları, Hereke Halıları ile dekore edilmiş odaları, Avrupa'dan özel getirilmiş kristallerle süslü saray, kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

 

Prens Adaları


Prens adaları çeşitli büyüklükteki dokuz adadan oluşmaktadır. Bu adalar; Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Sedef Adası, Yassiada, Sivriada, Kaşık adası ve Hayırsız Ada ismini taşırlar.  Istanbul'un en popüler seyahat bölglerinden birisidir. Vapurla sadece bir saat süren Adalar Bölgesi'nde denizkıyısı pansiyonları, plajlar ve mesire yerleri ziyaretçilerine eğlenceli bir gezi imkanı sunmaktadır.    
 


Istanbul Turları


Tatilinizi Programlayın.
Best Western tatil planınızı yapmanızda size yardımcı oluyor. Sizin için hazırladığımız paket proglamlarla hem Best Western kalitesi ile konaklama hemde gezi planınızı yapma şansına sahipsiniz.


Turlar için tıklayın >