Best Western Hotels
  • Best Western Rewards Hesabım
  • Rezervasyonum


Antalya1Antalya2Antalya3Antalya4


Antalya, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biridir. Doğası, palmiyelerle sıralanmış bulvarları, geleneksel mimarisini korumuş merkezi Kaleiçi ve büyük ölçekli turizm yatırımları ile Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biridir.

Eserler ve Muzeler 

Phaselis 

Bey Dağları Olimpos Ulusal Parkı'nın çam ve sedir ormanları arasında yer alan antik Faselis kenti, M.Ö. VII. yüzyılda Rodos'lular tarafından kurulmuştur.  Yat turlarıyla birçok turist Faselis ve kıyı şeridindeki diğer antik siteleri ziyaret etmektedir. 

Olympos 

Milattan önce 3. yüzyılda kurulmuş antik bir kenttir.  Gunumuzde en ilgi cekici yapisi nehrin bati kisminda kalan tapinak kalintilaridir. Olympos SIT alanı kapsamında olduğu için antik alan ve çevresinde yapılaşma yasaktır. Konaklama ağaç evlerde yapılır. 

Myra 

Myra, Kale (Demre) ilçesinin yer aldığı bölgede bulunan antik bir Likya kentidir. Noel Baba olarak da bilinen St. Nicholas bu şehirde bir rahip olarak yaşamıştır. Myra'daki kaya mezarları çok kıymetli ve iyi korunmuş bir kaç mevkiden biridir. 

Aspendos

Aspendos, Antalya ili Serik ilçesinde bulunan Belkıs köyünde yer alan anfi tiyatrosuyla meşhur bir antik kenttir. Aspendos'un en önemli yapısı tiyatrosudur. Antik tiyatrolar arasında en iyi şekilde korunmuş açık hava tiyatrosudur. Bu tiyatro Anadolu'daki Roma Tiyatrolarının günümüze sahnesi ile ulaşabilen en eski ve sağlam örneğidir. 

Best Western Khan Hotel

bw khan

Best Western Khan Hotel, şehir merkezinin göbeğinde konumlanmış olup alışveriş merkezine ve işyerlerine çok yakındır.
 
Otel, şehrin eski bölgesindedir. Anıtlara ve Antalya Kalesi gibi tarihi yerlere yürüyüş mesafesindedir.

Doluluk Durumu icin Tiklayin